Menu Zamknij

Jak wybrać lampkę nocną do sypialni?

Lampka nocna to podstawowy element każdej sypialni. Choć sypialnia kojarzy nam się z ciemnością i głębokim snem, lampka nocna przydaje się jeśli lubisz czytać przed snem, prowadzić długie, wieczorne rozmowy czy po prostu przebywać w swojej sypialni. Jak odpowiednio dobrać lampkę nocną?

Desing dopasowany do wnętrza

Jak każdy element naszego domu, lampka nocna musi perfekcyjnie współgrać z pomieszczeniem. Twoja sypialnia jest w skandynawskim stylu? Taka musi być też twoja lampka! A może wolisz nowoczesne wnętrza? W takim razie czeka na ciebie szeroki wybór lampek nocnych w nowoczesnym stylu. Kolorystyka i kształt powinny stworzyć z twoją sypialnią piękną harmonię. Ciekawe będą lampy ceramiczne lub z drewna. Te materiały wpasują się w niemal każde pomieszczenie.

Delikatne światło

Skoro to lampka nocna, jej światło nie może być zbyt mocne. Zwykle śpimy z drugą osobą u naszego boku, więc lampka postawiona z naszej stronu łóżka nie powinna zakłócać jej snu. Mocne światło mogło by nas rozbudzić i zafundować kolejne nieprzespane godziny, a być może nawet całą noc. Sen to jeden z najważniejszych czynników życiowych, aby był odpowiedni, zadbajmy o wyciszenie i relaks przed położeniem się do łóżka.