Menu Zamknij

Rola światła w naszym domu

Choć światło odgrywa sporą rolę w dopełnieniu projektu naszego wnętrza, nie tylko odpowiedni wygląd jest jego zadaniem. Światło może mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie i sposób bycia. Jaka jest funkcjonalność światła i jak istotny jest jego odpowiedni dobór?

Jakie znaczenie ma oświetlenie w naszym domu?

Przede wszystkim to właśnie światło nadaje mieszkaniu wybrany przez nas charakter. Za pomocą światła możemy wprowadzić do domu odpowiednią atmosferę. Barwa ciepła o lekko żółtym odcieniu wprowadza przytulny, relaksujący nastrój. Barwa neutralna najbardziej ze wszystkich przypomina światło dzienne. Dzięki niej poczujemy się bardziej ożywieni i pobudzeni do działania. Świetnie sprawdzi się podczas pracy czy nauki. Barwna zimna nada pomieszczeniu chłodnej atmosfery oraz optycznie je powiększy.

Światło, a poszczególne pomieszczenia.

W każdym pomieszczeniu sprawdzi się inny rodzaj światła. Do sypialni najlepiej dobrać żarówki o ciepłym, relaksującym zabarwieniu. W salonie i kuchni sprawdzi się połączenie barwy ciepłej z neutralną. W pracy, gabinecie zastosujmy odcień neutralny, a nawet zimny, gdyż będą one sprzyjały naszej koncentracji. Łazienka powinna być oświetlona kontrastowym ciepłym i zimnym światłem.