Menu Zamknij

Lampka biurkowa – jaką wybrać?

Miejsce pracy czy nauki to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, również wieczorami. Dlatego powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie naszego biurka, aby nie męczyć swojego wzroku. Jaka powinna być lampka biurkowa?

Lampka biurkowa powinna świecić odpowiednim strumieniem światła. Strumień lampki biurkowej powinien wynosić ok. 1000 lumenów. Barwa światła żarówki umieszczonej w lampce powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnego światła, podobna do światła słonecznego. Dzięki temu po kilku godzinach pracy czy nauki nasze oczy nie będą zmęczone.

Warto, aby lampka biurkowa była regulowana. W zależności od zadań, które będziemy przy niej wykonywać, będziemy mogli dopasować jej ustawienie do siebie. Innego ustawienia będzie wymagała praca przy komputerze, a innego rozwiązywanie zadań matematycznych.

Na rynku dostępne jest teraz sporo modeli lampek biurkowych w różnych kolorach i wzorach. Pamiętajmy jednak, że lampka nie powinna nas rozpraszać i dlatego najlepiej gdy będzie w stonowanym kolorach i prostym kształcie.

Lampkę biurkową dobraną do Ciebie na pewno znajdziesz tutaj