Menu Zamknij

Żyrandol idealny – jaki powinien być?

Wybór żyrandolu, podobnie jak każdego, innego rodzaju oświetlenia musi opierać się na ogólnym stylu pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić. Oprócz tego musi być oczywiście dopasowany do naszych upodobań. Oto kilka porad jak prawidłowo dobrać żyrandol do danego pokoju i na co zwrócić uwagę.

Pierwszym istotnym aspektem jest rola jaką ma spełniać żyrandol. Czy będzie on umiejscowiony w pomieszczeniu, w którym będzie głównym źródłem światła? W tym wypadku warto sporą część naszej uwagi poświęcić jego funkcjonalności. Zwróć uwagę na to w jaki sposób pada jego światło i czy jego kształt i design pozwoli oświetlić całe pomieszczenie. Jednak jak zawsze pamiętaj o tym, aby dopasować żyrandol do ogólnego projektu pokoju.

Są też sytuacje kiedy dane pomieszczenie ma już wystarczające oświetlenia, a żyrandol ma oprócz funkcji źródła światła, pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną. W tym wypadku sposób padania światła na pomieszczenie oraz jego moc schodzi na drugi plan. Skupiamy się na designie, który będzie przykuwał uwagę. Wybierz żyrandol zgodnie ze swoimi upodobaniami. Czy ma to być styl nowoczesny, vintage, a może glamour? Ty zdecydujesz!