Menu Zamknij

Jak oświetlić łazienkę?

Dobre oświetlenie łazienki ma niezwykły wpływ na naszą wygodę i funkcjonalność tego pomieszczenia. Aby łazienka dobrze spełniała swoją rolę w każdym aspekcie, warto wyposażyć ją w kilka, różnych źródeł światła. Dowiedz się jak prawidłowo oświetlić łazienkę!

Przede wszystkim potrzebujemy dobrego oświetlenia w okolicach lustra. To tutaj będziemy wykonywać codzienną pielęgnację czy makijaż. Z tego powodu ważne jest dobre ustawienie światła obok lub nad lustrem. Świetnie sprawdzą się tutaj chociażby wszelkiego rodzaju kinkiety.

W łazience nie może zabraknąć głównego źródła oświetlenia, które będzie rzucać światło na całe pomieszczenie. Tutaj odpowiednie będzie zastosowanie plafonu lub niewielkiej lampy sufitowej. Ułatwi nam to odnalezienie każdej rzeczy nawet w najdalszych zakamarkach szuflady.

Aby gorące kąpiele czy prysznice były jeszcze przyjemniejsze możemy zdecydować się na ich specjalne oświetlenie. W tym przypadku dobrze sprawdzą się kinkiety, lampy z oprawami wpuszczanymi w sufit czy instalacje LED.