Menu Zamknij

Trendy w oświetleniu na 2021

Kiedy urządzamy pomieszczenie najważniejsze jest dla nas, aby miało ono przytulny i ciepły klimat. Zwracamy uwagę na jego funkcjonalność i dopracowujemy każdy szczegół. Dla wielu z nas istotne jest również, aby nie zostać w tyle i wpasować się obecne trendy. Jeżeli chodzi o oświetlenie – nie jest inaczej. Na co powinniśmy postawić w 2021?

Jaki kolor wybrać?

W tym roku złoto króluje w modzie wnętrzarskiej. Jednak w tym przypadku nie powinno nam się ono kojarzyć z przepychem i niezwykle ozdobnym charakterem. Chodzi tu o złoto w minimalistycznej formie. Proste kształty i stonowane, złote zabarwienie. Świetnie sprawdzi się połączenie złota z mlecznym szkłem.

Z mody nie wychodzą lampy o intensywnej barwie. Kolor musztardowy, granatowy, bordowy to mocne kolory, które idealnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i tych w stylu skandynawskim czy industrialnym. Dla tych, którzy nie przepadają za mocnymi kolorami odpowiednie będą stonowane, pastelowe kolory. Lekki róż, niebieski czy zieleń nadają pomieszczeniu ciepłego charakteru.

Co z kształtem?

Jeśli chodzi o kształty – każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy spodziewać się wielu rozwiązań nawiązujących do stylistyki art deco z lat 70. To minimalizm w nietypowej formie. Zaliczają się do niego wszystkie lampy, które nie są przesycone dużą ilością ozdób, ale wyróżniają się finezyjną elegancją. Ci jednak, dla których to za mało w 2021 będą mogli wybierać w szerokim wachlarzu przeróżnych kształtów. Wszelkiego rodzaju łuki, okręgi, elipsy będą wypełniać modne pomieszczenia w tym roku. Wszystko to ma nawiązywać do idealizmu i idei harmonii. Oryginalna forma nada mieszkaniu nietuzinkowego charakteru i ozdobi go niczym dzieło sztuki.