Menu Zamknij

Lampa stojąca – must have salonu

Lampa podłogowa to podstawowy element dziennego pokoju w większości domów. Jest świetnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy dodatkowego światła (oprócz tego głównego) lub po prostu kiedy nie chcemy używać sufitowego oświetlenia. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji lamp stojących.

Lampa stojąca na trzech nogach

Lampa podłogowa z materiałowym abażurem w jasnym kolorze to podstawowa lampa, o której myślimy kiedy ktoś powie „lampa stojąca”. Sprawdzi się w każdym stylu wnętrzarskim – zarówno tym vintage, jak i nowoczesnym. Półtransparentny klosz zapewni nam dopływ światła na odpowiednim poziomie. Nie zmęczy naszych oczu i jednocześnie klimatycznie oświetli pomieszczenie.

Lampa asymetryczna

Jeżeli tradycyjny kształt lampy jest dla nas zbyt nudny, zdecydujmy się na coś w nietypowym stylu. Czarna lampa podłogowa przypominająca kształtem szyję żyrafy to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy lubią nietuzinkowe rozwiązania. Posiada drewniane elementy, które będą świetnie współgrać z pomieszczeniem w stylu skandynawskim.

Lampa, która zwróci uwagę gości

Ostatnio trendem są lampy, które sięgają dużo dalej niż miejsce, w którym znajduje się ich podstawa. To lampa o regulowanym zasięgu, którą możemy ustawić w zależności od naszych potrzeb. Potrzebujemy centralnego oświetlenia całego salonu? Ustawmy jej klosz na środku. A może potrzebujemy bocznego światła? Skróćmy jej długość do minimum.